marți, 5 ianuarie 2010
Cati in Hristos....Jelici vo Hrista
Câţi în Hristos v-aţi botezat,
în Hristos v-aţi şi îmbrăcat. Aliluia.
JELICI VO HRISTA KRESTISTESJA VO HRISTA OBLEKOSTESJA ALILUJA SLAVA OCU I SINU I SVJATOMU DUHU I NINJE I PRISNO I VO VJEKI VJEKOV AMIN
Psalmul 70
Doamne, Tu eşti nădejdea mea, să nu mă părăseşti până în veac
Apără-mă după dreptatea Ta şi mă izbăveşte
Pleacă urechea Ta spre mine şi mă mântuieşte în vremea bătrâneţilor mele,
Să nu mă lepezi, să nu mă părăseşti când vor slăbi puterile mele,
Că vrăjmaţii mei grăiesc împotriva mea şi cei ce pândesc sufletul meu, se sfătuiesc şi zic:
„Părăsitul lui Dumnezeu, urmăriţi-l şi îl prindeţi că nu are cine să-l izbăvească”
Dumnezeule,Dumnezeule din tinereţile mele, Tu m-ai povăţuit şi eu astazi vestesc minunile Tale
Doamne să nu mă părăseşti nici la bătrâneţile şi cărunţele mele,
Înalţă-mă, înalţă-mă şi mă mângâie şi acum, scoate-mă din adâncurile pământului şi Te voi lăuda pentru dreptatea Ta Doamne
Cânta-voi Ţie şi se vor bucura buzele mele şi sufletul meu ce mântuit de Tine Doamne
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu