Dragele mele,
Va multumesc ca ma urmariti si mai mult decat atat, mi-ati oferit si premii. Eu nu ma asteptam pentru ca sunt la inceput cu acest blog dar acest lucru ma face sa merg inainte si sa scriu mereu!Multumesc Domnului pentru bunatatea sa de a-i aduna pe toti in numele Sau. Imi dau seama tot mai mult ca din orice "rau" Dumnezeu il transforma in bine. Faptul ca iubirea de aproape, milostenia, iubirea de Dumnezeu ne-a facut pe fiecare dintre noi sa scriem este un mare lucru. De la scris la fapte nu a fost decat un pas. Cat de mult ne apropie cuvintele frumoase sau poate Cuvantul Lui Dumnezeu, asta pentru ca el, cuvantul a intrat in inima noastra. La inceput blogul meu s-a numit "Cuvinte", apoi l-am schimbat in "Tacere inima" si asta pentru ca inima trebuie sa taca si sa asculte rugaciunea, cuvintele sa patrunda in inima. Vreau ca gandurile scrise sa se transforme in fapte bune, sa fie un blog constructiv dar si unul care iti deschide o portita spre sufletul tau. Cred ca asta am uitat sa facem, sa ne ingrijim de suflet, de interior...
Alaturi de voi vreau sa facem mai mult bine, chiar daca timpul este scurt pentru noi si internetul este cel care ne uneste, mai avem rugaciunea si milostenia. Ce premiu poate fi mai frumos decat sa ai ocazia s aajuti pe cineva cu orice si sa simti bucuria dupa? Oamenii cauta fericirea, dar nu vad ca este langa ei sau in ei!
Adriana http://adriana-dardindar.blogspot.com/2009/10/idei-timp-liber-daruri_16.html
Ana http://jurnalulanei.blogspot.com/2009/10/din-nou-pe-podium.html
Eu va ofer flori tututor vizitatorilor mei!
2 comentarii:
Multumesc frumos :) Bucurie!
multumesc si eu si sa dea Dumnezeu sa reusim sa facem cat mai multe fapte bune
Trimiteți un comentariu