vineri, 25 septembrie 2009

eu te iubesc asa cum sunt...

Bunule, Tu ma iubesti? Eu, te iubesc asa cum sunt…
Imi stii toate colturile inimii mele si ma auzi cand te strig
Suferi langa mine, te bucuri alaturi de mine, zambesti cu mine
Ca un copil caut sa te imbratisez, sa te ating usor de mana
Raul il preschimbi in bine, si faci din lucruri simple, minuni

Fiind iubirea lumii intregi, iubeste-ma asa cum sunt
Cand merit cel mai putin, cand ma intristez si razvratesc
Iubeste-ma asa si precum voiesti vindeca-mi neputintele
Iubeste-ma ca un parinte bland, arata-mi calea spre care voi merge

Cand omul sufera, Tu suferi cu el
Il ajuti sa-si duca crucea,
In brate il porti spre rai si cu bunatate ii stergi lacrimile

Bunule, in sufletul meu eu vreau sa te pastrez
Iertand sa pot iubi, cazand sa ma pot ridica

Eu te iubesc, asa cum sunt!

Un comentariu:

aventoro spunea...

Foarte dragutze gandurile tale.
O zi frumoasa