joi, 13 august 2009

Sunt un copil

O să-ţi scriu mereu, Măicuţă dragă…

Sunt un copil care caută alinare

O să-ţi scriu mereu despre neputinţele mele

Şi despre dureri, bucurii, zâmbete, tristeţi

Sunt un copil care mereu cere îmbrăţişare

Şi de copilăria mea nu vreau să mă despart

Sunt un suflet mic care cerşeşte iubire

….tânjesc mereu după iubire

Şi la Sfânt Acoperământul Tău alerg,

Ca să Te găsesc, să simt atingerea Ta,

Şi când greşesc tot ca un copil plâng,

Şi strig la tine, ca la mama

Şi la Tatăl , ca la un părinte iertător

Şi oamenii mă mustră, mă socotesc copil din nou

Dar ei uită că suntem copii ai Tăi.

Sunt un copil, şi aş vrea să te iubesc mereu

Măicuţă…te-am pierdut?

Unde Te găsesc?

Sunt un copil…pierdut aici…

Niciun comentariu: