luni, 13 septembrie 2010

"Caci asa a iubit Dumnezeu lumea..."

„Căci aşa a iubit Dumnezeu lumea, încât pe Fiul Său Unul-Născut L-a dat, pentru ca tot cel ce crede într-Însul să nu piară, ci să aibă viaţă veşnică” (Ioan 3: 16).

Iubirea lui Dumnezeu este astfel că nu vrea ca niciuna din făpturile Sale iubite să se piardă.

sursa Razboi intru cuvant

2 comentarii:

Anonim spunea...

Dumnezeu să ne păzească

adriana spunea...

Si ne-a dat si Crucea,arma puternica impotriva pacatului.