
Citez din articolul Dacă Sfântul Nectarie a mijlocit o minune în viaţa dumneavoastră, contactaţi-mă, vă rog!:
Îi rog pe toţi vizitatorii blogului meu să difuzeze această informaţie.
Voi scoate o carte cu minunile Sfântului Nectarie de Eghina, din dorinţa de a mări evlavia faţă de el în rândul credincioşilor. În Bucureşti sunt mulţi sfinţi care mijlocesc pentru noi în faţa Domnului, dar nimeni- sau aproape nimeni- nu se ocupă de consemnarea minunilor pe care ei le fac neîncetat.
Aştept, de la voi, descrierea detaliată a modului în care l-aţi simţit prezent pe Sfântul Nectarie în viaţa voastră.
Îmi puteţi trimite istoriile trăite pe adresele:
ciprianvoicila@yahoo.com
ciprianvoicila@gmail.com
Până pe 15 octombrie cartea va fi gata, în aşa fel încât să o trimitem la tipar, iar pe 9 noiembrie, de ziua Sfântului, să o lansăm.
Sfântul Nectarie să vă ajute şi să vă răsplătească!
P.S.De aici puteti afla cum l-am simţit prezent în viaţa noastră. La vremea cand am scris textul am considerat că este oportun să nu dau numele reale.
Ciprian Voicilă
Un comentariu:
ma rog la el des ...stiu ca tot timpul e cu mine ...crede-ti in el....
Trimiteți un comentariu