"Sunt zile în care mă satur să mă privesc în oglindă şi îmi îndrept
privirea către sfintele icoane. Sunt zile în care ceva din interior mă
îndeamnă să opresc muzica şi să mă refugiez în linişte ca să-mi pot auzi
gândurile. Sunt zile în care mă satur să citesc bancuri şi alte lucruri
inutile şi atunci rostesc o rugăciune, deschid o carte de suflet. Sunt
zile în care pur şi simplu vreau să mă debarasez de tot gunoiul pe care
îl las să-mi intre zilnic în suflet. Şi atunci Îl chem în ajutor pe
Dumnezeu...."
Continurea
Ortodoxia Tinerilor
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu