luni, 25 iulie 2011

La ce bun sa judeci pe cineva?


Wild flowers, originally uploaded by Ingrid0804.

Spunandu-i altuia ca e prost… asta nu te va face pe tine destept.

Spunandu-i altuia ca e slab… asta nu te va face pe tine puternic.

Spunandu-i altuia ca e urat… asta nu te va face pe tine frumos.

Spunandu-i altuia ca e sarac… asta nu te va face pe tine bogat.

Spunandu-i altuia ca e stramb… asta nu te va face pe tine drept.

Spunandu-i altuia ca e rau… ei bine, asta nu te va face pe tine bun.

Si atunci… la ce bun?

Niciun comentariu: